STATUETKI „LIDER INSTALACJI 2014″ PRZYZNANE

Targi INSTALACJE to miejsce rozstrzygnięcia konkursu Medium – LIDER INSTALACJI, organizowanego przez redakcję „Rynku Instalacyjnego”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 8 kwietnia 2014 r. podczas II Konferencji Rynku Urządzeń Grzewczych zorganizowanej przez SPIUG – Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

Jury oceniało zgłoszone do konkursu produkty pod względem innowacyjności i rozwiązań sprzyjających środowisku oraz działań marketingowych i popularyzacji nowoczesnych technologii. W tym roku w konkursie Medium LIDER INSTALACJI wyłoniono laureatów w następujących kategoriach:

  • odnawialne źródła energii: kolektor słoneczny płaski Logasol SKS 4.0 marki BUDERUS firmy Robert Bosch Sp. z o.o.

Kolektor o unikalnej konstrukcji łączy zalety kolektorów płaskich i próżniowych. Jest trwały i wyróżnia się wysoką sprawnością, będąc tym samym alternatywą dla kolektorów próżniowych, zwłaszcza w dużych instalacjach służących do przygotowania ciepłej wody i wspomagania instalacji grzewczej.

  • energooszczędność: technologia VerdeLine zastosowana w armaturze sanitarnej oszczędzającej wodę firmy FERRO S.A.

Technologia ta to zespół rozwiązań zapewniających 50-proc. oszczędność wody i energii bez zmniejszania komfortu użytkowania. Wykorzystuje ona m.in. wydajną głowicę ceramiczną z ogranicznikiem przepływu i systemem kontroli ciepłej wody oraz perlator z regulacją kierunku strumienia wody i funkcją łatwego usuwania kamienia wapiennego. Baterie z tą technologią jako pierwsze w UE zdobyły certyfikat Ecolabel w kategorii armatura sanitarna.

  • ogrzewnictwo: gazowy kocioł kondensacyjny Ecocondens Gold firmy TERMET S.A.

Kocioł wyróżnia się wysokimi parametrami użytkowo-technicznymi, wysokosprawnym wymiennikiem, szerokim zakresem modulacji mocy, cichą komorą spalania i przyjazną obsługą. Ma niską emisję i może współpracować w instalacjach z systemami solarnymi i pompami ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej.

  • marketing i rozwój rynkowy firmy: kompleksowy program współpracy z Autoryzowanymi Instalatorami marki JUNKERS firmy Robert Bosch Sp. z o.o.

W podejmowanych przez firmę działaniach marketingowych i szkoleniowych służących aktywizacji i umacniania kontaktu z instalatorami wykorzystywane są nowoczesne narzędzia – e-learning, marketing online oraz telemarketing. Platforma www.szkolenia-junkers.pl umożliwia kształcenie ustawiczne instalatorów.

Przyznano także dwie nagrody specjalne:

  • za wkład w propagowanie nowoczesnych technologii i opracowanie pierwszych polskich wytycznych projektowania, wykonawstwa i odbioru instalacji z pompami ciepła dla Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła
  • za inicjatywy na rzecz tworzenia regulacji prawnych i instrumentów wsparcia nowych technologii stosowanych w technice grzewczej dla Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

Nagrody odebrali:

Ryszard Satyła, prezes zarządu Termet S.A.

Zbigniew Gonsior, dyrektor marketingu Ferro S.A.

Krzysztof Ciemięga, generalny dyrektor Bosch Termotechnika

Paweł Lachman, prezes zarządu PORT PC

Janusz Starościk, prezes zarządu SPIUG

O Konkursie

Celem konkursu Medium LIDER INSTALACJI jest promocja najlepszych rozwiązań technicznych w branży instalacyjnej (medium – kropla wody – symbolizuje to, co doskonałe). Redakcja zwraca w ten sposób uwagę czytelników na najnowsze rozwiązania technologiczne, gwarantujące uzyskanie efektów ekonomicznych i przynoszące satysfakcję użytkownikom, a także na usługi i działania firm zasługujące na szczególne wyróżnienie.

***

„Rynek Instalacyjny” to specjalistyczny miesięcznik informacyjno-techniczny od 21 lat obecny na rynku prasy branżowej związanej z instalacjami w budownictwie. Na łamach czasopisma prezentowane są najnowsze osiągnięcia techniczne i technologie z zakresu ogrzewnictwa i ciepłownictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa oraz wodociągów i kanalizacji. W każdym numerze publikowane są również informacje o aktualnościach w branży, nowościach technicznych, a także o szkoleniach i konferencjach branżowych. Wydawcą „Rynku Instalacyjnego” jest Grupa MEDIUM.