Kilka tysięcy odwiedzających, prezentacje ciekawych rozwiązań dla rozdziału energii i energetyki oraz wiele merytorycznych spotkań i warsztatów, to bilans tegorocznych Międzynarodowych Energetycznych Targów Bielskich Energetab w Bielsku-Białej na których swoje propozycje zaprezentował również Schneider Electric.
Prezentowane podczas tegorocznych targów rozwiązania to odpowiedź na potrzeby
i problemy, z którymi mierzą się obecnie wykonawcy instalacji energetycznych.
Weszliśmy w erę cyfryzacji, w której coraz większego znaczenia nabiera sprawne zarządzanie i wykorzystanie energii oraz lepsza komunikacja pomiędzy urządzeniami. Chcemy, aby partnerzy z którymi współpracujemy mieli najlepszą wiedzę na temat najnowszych rozwiązań i co ważne mogli z nich korzystać – mówi Michał Ajchel, Wiceprezes w Schneider Electric Polska
Podczas targów zobaczyć można było m.in. inteligentną rozdzielnicę Smart Panel, ustanawiającą nowe standardy dla pomiarów, komunikacji i oszczędności energii urządzeń rozdzielczych przeznaczonych dla budynków. Zaprezentowany został również system restytucyjny Self Healing Grid, który odpowiada na potrzeby związane z redukcją współczynników SAIDI i SAIFI i tym samym skraca czas potrzebny na przywrócenie zasilania. Dodatkowo każdy odwiedzający mógł zapoznać się z szeroką gamą zabezpieczeń z serii MiCOM oraz rozdzielnicą Okken do dystrybucji energii oraz zasilania i sterowania silnikami elektrycznymi.
Projektujemy nasze rozwiązania w oparciu o najnowsze trendy w energetyce wprowadzając innowacje na każdym poziomie oraz opierając się na informacjach pochodzących od naszych klientów, którzy często potrzebują wsparcia przy realizacji wymagających projektów. Tylko wtedy dostarczane przez nas rozwiązania są w stanie zaspokoić realne potrzeby –dodał Michał Ajchel.
Potwierdzeniem innowacyjności produktów oferowanych i prezentowanych podczas targów było zdobycie przez Schneider Electric Złotego Medalu Prezesa Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A za rewolucyjną zmianę w podejściu do automatyk zabezpieczeniowych i blokad międzypolowych. Jesteśmy niezmiernie zaszczyceni, iż Polskie Sieci Elektroenegetyczne doceniły naszą innowacyjność w digitalizacji stacji energetycznych. Kładziemy nacisk na ustawiczny rozwój naszych rozwiązań i nieustannie promujemy nowoczesne technologie. Nasze rewolucyjne podejście umożliwia m.in. wyższy poziom obsługi stacji. Uznanie naszych rozwiązań przez komisję konkursową jest dla nas dowodem, iż warto inwestować w innowacyjne technologie, które dają wizję pewnego jutra – mówi Piotr Dąbrowski, Dyrektor Sprzedaży Zakładów Automatyki i Systemów Elektroenergetycznych REFA w Schneider Electric.
Nagrodzone rozwiązania są kluczowym elementem przy tworzeniu niezawodnej sieci komunikacyjnej, w której konieczna jest redundantna topologia sieciowa oparta o protokół IEC61850 oraz wiadomości GOOSE niezbędne do realizacji automatyk zabezpieczeniowych. Dzięki temu istnieje możliwość zredukowania ilości połączeń drutowych pomiędzy urządzeniami oraz łatwa rozbudowa cyfrowych automatyk zabezpieczeniowych, co w znacznej mierze ogranicza koszty eksploatacji.
Dodatkowe korzyści dla elektroinstalatorów
Ważną grupą osób odpowiedzialnych za prawidłowy dobór i zapewnienie bezpieczeństwa instalacji energetycznych są elektroinstalatorzy. Specjalnie dla nich przygotowany został Program Partnerski Elektroklub, który również został zaprezentowany na tegorocznych targach. Spośród uczestników dokonujących zakupów produktów objętych programem, zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody a uczestnicy programu maja dostęp do wielu ciekawych szkoleń.
Dodaj komentarz